Optik Switch Nedir? 15 Mart 2021

Optik Switch Nedir?

Optik Switch Nedir?

Optik switch, çoklu optik fiberleri birbirine bağlayan, girişler ve çıkışlar arasında yönlendirme yapan veri paketlerini kontrol eden bir çoklu ağ köprüsüdür. Bazı optik switchler ışığı iletmeden önce elektrik verisine dönüştürür ve tekrar iletmek için ışık sinyaline dönüştürür. All-optik olarak adlandırılan diğer optik switchler, herhangi bir elektrik dönüşümü olmaksızın ışık sinyallerini kendileri yönlendirebilir ve iletebilir.

an optical switch

All-Optik Switch Nedir?

All-Optik anahtarlar, herhangi bir elektriksel veri dönüşümü olmaksızın çoklu optik fiberler arasındaki yönlendirmeyi kontrol eder.   Bir optik girişten gelen tüm ışık sinyalini yönlendirir ve IP düzeyindeki veri paketlerini dönüştürmeden ya da değiştirmeden tüm bunları optik çıkışa iletir.   Elektriksel dönüşüm kullanılmadığından, All-optik anahtarlarda gecikme, veri bozulması veya zamanlama değişim yoktur.

dogrudan-isik-tum-optik-anahtar-vs-elektrik-donusum-optik-anahtar

All-Optik Switch Özellikleri

  • All-Optik switch, paket yönlendirme içermeyen bir devre anahtarıdır
  • IP paketlerini seçici olarak yönlendirmez.
  • Dönüştürmeden fiberdeki verileri değiştirir.
  • All-Optik , OOO switch kullanır
  • OOO optik giriş anahtarlama, optik çekirdek ve optik çıkış
  • OEO (Optik - Elektrik - Optik) dönüşüm kullanmaz
  • Tüm ışık sinyalini bir fiberden diğerine geçirir
  • Zamanlama sıkıntısı, gecikme veya veri bozulması yok
direct-light-technology-polatis

All-Optik Switch Ne Tür Sinyaller Kullanabilir?

Optik fiberden yayılan herhangi bir dalga boyu, 1260-1675 nm dalga boyu, tek modlu sinyaller ve 850 ve 1300 nm dalga boyu ile çok modlu sinyalleri dahil olmak üzere bir all-optik anahtardan aktarılabilir ve yönlendirilebilir. Hiçbir veri dönüştürme yönlendirme yöntemi, all-optik switch herhangi bir hızda ve herhangi bir formatta veri aktarmasına izin verir, all-optik switch, 400 Gbps + bant genişliği ile video, ses, veri ve optik sensör sinyallerini yönlendirebilir.

Neden Fiber Switch Kullanıyorsunuz?

Fiber switch kullanılması geleneksel bakır anahtarlara göre birçok faydaya sahiptir. Optik switch kullanılan fiber tabaka çoğunlukla statiktir. Bu, optik anahtar kablolamanın sadece bir kez yapılması gerektiği ve yama veya manuel müdahale gerektirmeden uzaktan yeniden yapılandırılabileceği anlamına gelir. Optik anahtarlar, sıfır gecikme ile maliyet, güç kullanımı ve elektrik dönüşüm gecikmelerini azaltır. Ayrıca, fiber optik anahtarlama yönetim yazılımını kullanması nedeniyle, çapraz bağların yönlendirilmesi için bir envanter bulundurmaktadır.

Samm Teknoloji Hakkında

Fiber Optik Kablo Üreticisi

Türk fiber optik kablo üreticisi ve Avrupa, Asya ve Amerika için etkin bir tedarikçi olan SAMM Teknoloji, küresel pazara çok yüksek potansiyelle katıldı. SAMM, harici ve dahili ortamlarda kullanılabilen sabit veya mobil ağlar için optimize edilmiş çok çeşitli fiber optik kablo türleri tasarlar ve üretir. SAMM, uluslararası standartlara uygun olarak geliştirilen ve test edilen yenilikçi ürünlerle müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan güvenilir, uygun maliyetli optik ürünler sunmaktadır.

Fiber Optik Uygulamaları Üreticisi

Samm Teknoloji, Türkiye'de fiber optik kablo uygulamaları üreticisi ve tedarikçisi, Avrupa ve Asya'da optik uygulamalar tedarikçisi olarak 2006 yılından bu yana yüksek kaliteli ve güvenilir fiber optik kablo grupları sunmaktadır. Tam donanımlı üretim tesislerimiz, laboratuvarlarımız ve uzun yıllardır fiber optikte vadeli uzmanlık, en üst düzeyde güvenilirliği sağlayan birinci sınıf bir fiber optik uygulama portföyü üretebiliyoruz. Bu nedenle, ana önceliklerden biri, üretim yeteneklerinin devam eden genişlemesi ve ilerlemesidir.

Data Center Çözümleri Üreticisi

Geleceğe hazır fiber optik Data Center ekipmanlarının Türk üreticisi olan SAMM Teknoloji, UHD ultra yüksek yoğunluklu MTP/MPO panelleri ve kasetleri, modüler HD paneller ve kablo kanletleri üretmektedir. SAMM Teknoloji, mega Data Center'lerine olan ihtiyacı artıran Bulut Bilişimin hızla yaygınlaşmasına da ayak uydurmuştur. SAMM, yüksek veri depolama yoğunluğu, veri trafiği ve veri güvenliği ile tüm yapılara uygun Veri Merkezi çözümleri ve ürünleri sunmaktadır.

Güvenli Alışveriş
Hızlı Kargo
Kolay İade
Taksitli Ödeme

hakkımızda

Adres

Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) İhsandede Cd. 800. Sok No: 802, 41400 Gebze-Kocaeli, Türkiye

Telefon

444 1 726

E-posta

Türkiye'den Yurtiçi Talepler İçin


Yurtdışından Gelen Talepler İçin

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.