Optik Switch Nedir? 15 Mart 2021

Optik Switch Nedir?

Optik Switch Nedir?

Optik switch, çoklu optik fiberleri birbirine bağlayan, girişler ve çıkışlar arasında yönlendirme yapan veri paketlerini kontrol eden bir çoklu ağ köprüsüdür. Bazı optik switchler ışığı iletmeden önce elektrik verisine dönüştürür ve tekrar iletmek için ışık sinyaline dönüştürür. All-optik olarak adlandırılan diğer optik switchler, herhangi bir elektrik dönüşümü olmaksızın ışık sinyallerini kendileri yönlendirebilir ve iletebilir.

an optical switch

All-Optik Switch Nedir?

All-Optik anahtarlar, herhangi bir elektriksel veri dönüşümü olmaksızın çoklu optik fiberler arasındaki yönlendirmeyi kontrol eder.   Bir optik girişten gelen tüm ışık sinyalini yönlendirir ve IP düzeyindeki veri paketlerini dönüştürmeden ya da değiştirmeden tüm bunları optik çıkışa iletir.   Elektriksel dönüşüm kullanılmadığından, All-optik anahtarlarda gecikme, veri bozulması veya zamanlama değişim yoktur.

dogrudan-isik-tum-optik-anahtar-vs-elektrik-donusum-optik-anahtar

All-Optik Switch Özellikleri

  • All-Optik switch, paket yönlendirme içermeyen bir devre anahtarıdır
  • IP paketlerini seçici olarak yönlendirmez.
  • Dönüştürmeden fiberdeki verileri değiştirir.
  • All-Optik , OOO switch kullanır
  • OOO optik giriş anahtarlama, optik çekirdek ve optik çıkış
  • OEO (Optik - Elektrik - Optik) dönüşüm kullanmaz
  • Tüm ışık sinyalini bir fiberden diğerine geçirir
  • Zamanlama sıkıntısı, gecikme veya veri bozulması yok
direct-light-technology-polatis

All-Optik Switch Ne Tür Sinyaller Kullanabilir?

Optik fiberden yayılan herhangi bir dalga boyu, 1260-1675 nm dalga boyu, tek modlu sinyaller ve 850 ve 1300 nm dalga boyu ile çok modlu sinyalleri dahil olmak üzere bir all-optik anahtardan aktarılabilir ve yönlendirilebilir. Hiçbir veri dönüştürme yönlendirme yöntemi, all-optik switch herhangi bir hızda ve herhangi bir formatta veri aktarmasına izin verir, all-optik switch, 400 Gbps + bant genişliği ile video, ses, veri ve optik sensör sinyallerini yönlendirebilir.

Neden Fiber Switch Kullanıyorsunuz?

Fiber switch kullanılması geleneksel bakır anahtarlara göre birçok faydaya sahiptir. Optik switch kullanılan fiber tabaka çoğunlukla statiktir. Bu, optik anahtar kablolamanın sadece bir kez yapılması gerektiği ve yama veya manuel müdahale gerektirmeden uzaktan yeniden yapılandırılabileceği anlamına gelir. Optik anahtarlar, sıfır gecikme ile maliyet, güç kullanımı ve elektrik dönüşüm gecikmelerini azaltır. Ayrıca, fiber optik anahtarlama yönetim yazılımını kullanması nedeniyle, çapraz bağların yönlendirilmesi için bir envanter bulundurmaktadır.

Samm Teknoloji Hakkında

Fiber Optik Kablo İmalatı

SAMM Teknoloji sabit veya mobil şebekeler için optimize edilmiş, iç ve dış ortamlarda kullanılabilen çok çeşitli fiber optik kablo tiplerini tasarlayıp üretmektedir. Uluslararası standartlara uygun olarak geliştirilen ve test edilen yenilikçi ürünlerle müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için güvenilir, uygun maliyetli optik ürünler sunuyoruz.

Fiber Optik Uygulamaları

SAMM Teknoloji 2006 yılından beri yüksek kaliteli ve güvenilir fiber optik kablo montajlarının üreticisi ve sağlayıcısıdır. Tam donanımlı üretim tesislerimiz, laboratuvarlarımız ve fiber optikteki uzun vadeli uzmanlığımız sayesinde birinci sınıf kalitede montajlı fiber optik kablolar üretebiliyoruz. Bu nedenle ana önceliklerimizden bir tanesi üretim yeteneklerimizin sürekli olarak genişletilmesi ve geliştirilmesidir.

Güvenli Alışveriş
Hızlı Kargo
Kolay İade
Taksitli Ödeme

hakkımızda

Adres

Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) İhsandede Cd. 800. Sok No: 802, 41400 Gebze-Kocaeli, Türkiye

Telefon

444 1 726

Visa Visa Visa Visa
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.