Samm Teknoloji Hakkında

SAMM Teknoloji, bu ülkenin mühendis ve teknisyenlerinin dünya standartlarında değerler yaratabileceğine inanan 4 mühendis arkadaş tarafından, 2003 yılında, çok düşük sermaye ile kurulmuş bir Türk firmasıdır.


Telekom Sektöründe “Connectivity Solutions” olarak bilinen ara bağlantı pasif ekipmanları işlerinde uzman ilk Türk Firmaları arasında yer almaktadır.

SAMM Teknoloji, merkezi İsviçre’de bulunan Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi veya Fransızca adı olan Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire'in kısaltmasıyla CERN’ün onaylı tedarikçisidir.

2018 yılında Fiber Optik kablo üretimine başlamış ve bu sektörde eksikliği hissedilen “özel amaçlı fiber optik kablolar” konusunda lider firma olmuştur. Yıllık üretim kapasitesi, 70.000 km fiber optik kablodur.


Samm Teknoloji | Corporate Intro



Yaklaşık 7000 metre kare üretim alanı ile Fiber optik kablo ve ara bağlantı ekipmanları, Veri Merkezi yapısal kablolama ürünleri üreten, Türkiye’nin öncü firmalarındandır.

JDSU olarak bilinen, daha sonra Viavi Solutions olarak isim değiştiren Fiber Optik ve haberleşme test ve ölçüm cihazlarının (OTDR vb.) satışı ve satış sonrası kalibrasyon/bakım hizmetleri, firmamız bünyesinde Viavi Solutions kontrolünde ve TSE HYB belgesi ile gerçekleştirilmektedir.


Fiber Optic Assemblies Manufacture



Projelerde maliyet ve zaman avantajı sağlayan, ithal ürünlere bağımlılığı azaltan ve yeni ürün-yerli üretim fikrini benimseyerek, sektörün örnek ve öncü markası haline gelmiştir.

Türkiye’de ilk kez kurulumu yapılan yaklaşık 2 milyon abonelik Turkcell Superonline GPON projesinde (Evlere fiber FTTH), tasarım, mühendislik, montaj ve raporlamadan sorumlu olarak görev almış ve bu projeyi başarıyla tamamlamıştır.


Fiber Optic Cable Safety Testing



Türk Telekom A.Ş. için yapılan projelerde, 4.5 Milyon konektör ile tek siparişte en çok fiber optik ara bağlantı kablosu temin eden firmadır.

Veri merkezleri (Data Center) konusunda en çok iş bitiren firmalardan biridir. Tüm mobil ve sabit Telekom operatörlerinin yanı sıra kurumsal veri merkezleri, sistem entegratörleri, kamu kurum ve kuruluşlar ile çalışmaktadır.


Fiber Optic Cable Quality Control



T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.