Uniboot LC Patch Cord ve Tersinir Polarite 22 Aralık 2021

Uniboot LC Patch Cord ve Tersinir Polarite

Uniboot Patch Cord nedir?

Uniboot patch cord uygulaması iki tarafında da uniboot duplex konnektörü bulunan çember duplex fiber kablosudur. Uniboot patch cord uygulamaları, veri merkezlerinde yüksek boyutlu veriler için en iyi çözümdür. Diğer kablolara kıyasla yarıya kadar daha az yer kaplar ve polaritenin tersine çevirmesini kolaylaştırır. Uniboot patch cord uygulamaları, bütün patch cord kablosunu değiştirmeden ters polarite sağlar.

Uniboot LC Patch Cord
Uniboot LC Patch Cord

LC Konnektörünün Evrimi

Luncent Technologies, ilk LC sürümünü 1U panellerine daha çok konnektör takmak amacıyla SC konnektörlerinden daha küçük bir konnektör tasarlamışlardır. Bu inovasyon veri merkez panellerinin yoğunluğunu epey arttırdı. Daha sonra, fiber altyapısında iki yönlü haberleşmenin gerekliliği yeni bir çarenin bulunmasını zorunlu kıldı. Teknisyenler iki LC konnektörünün patch yapılması için bir çözüm bulmaları gerekiyordu. Bu durum duplex konnektörlerin sahiplenmesine yol açtı. Bu duplex konnektörler iki LC konnektörüne sahip olmasına rağmen tek bir housing kullanmaktadır. Fakat duplex konnektörler hala iki tane ayrı ya da birleşik fiber kabloya ihtiyaç duyuyorlardı. Bununla beraber fiber panel fazlalığı takılan fiber kabloları iki katına çıkardı. Bu sebeple daha bakımlı kablo düzeni ihtiyacı ortaya çıktı. Uniboot LC konnektörler bu problemi konnektör ve fiber patch kabloları birleştirerek bu problemi de çözmüş oldu.

LC Konnektörlerin Evrimi
LC Konnektörlerin Evrimi

Uniboot Konnektörlerin Tersinir Polaritesi

Simplex LC konnektörleri kullanırken polariteyi tersine çevirmek konnektörlerin yerini değiştirmek kadar basittir. Normal LC duplex patch kabloların polaritesini tersine çevirmek, farklı polariteye sahip bir patch cord uygulaması ile değiştirmeden imkansızdır. Bu nedenle uniboot LC konnektörler icat edilip polariteyi geri dönüştürme problemine, hem de kablo titizliğine bir çözüm olmuştur.

Uniboot Konnektörlerin Tersinir Polaritesi
Uniboot Konnektörlerin Tersinir Polaritesi

Konnektörün içindeki gelişmiş ters çevrilebilir polarite mekanizması, uniboot LC patch kablolarını normal LC duplex patch kablolarından ayıran şeydir. Uniboot konnektörün dönen uçların ve geriye çekilebilen housing parçası, sanki bir aynadan bakıyormuş gibi, uçları zıt taraflara almaya yarıyor. Bu basit hareket, bir bütün olarak LC konnektörünün ve patch kablosunun polaritesini değiştirir. Polarite zıtlaştırma mekanizması alet gerektirmez ve 180 derece açı limiti ile fiberin yıpranmasını önler. Bununla beraber fiberler çevre ortamında maruz kalmayacak şekilde zıt noktalara koyulur ve bunun sayesinde hasar görmez.

Uniboot LC Patch Cord Ürünleri

Samm Teknoloji Hakkında

Fiber Optik Kablo Üreticisi

Türk fiber optik kablo üreticisi ve Avrupa, Asya ve Amerika için etkin bir tedarikçi olan SAMM Teknoloji, küresel pazara çok yüksek potansiyelle katıldı. SAMM, harici ve dahili ortamlarda kullanılabilen sabit veya mobil ağlar için optimize edilmiş çok çeşitli fiber optik kablo türleri tasarlar ve üretir. SAMM, uluslararası standartlara uygun olarak geliştirilen ve test edilen yenilikçi ürünlerle müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan güvenilir, uygun maliyetli optik ürünler sunmaktadır.

Fiber Optik Uygulamaları Üreticisi

Samm Teknoloji, Türkiye'de fiber optik kablo uygulamaları üreticisi ve tedarikçisi, Avrupa ve Asya'da optik uygulamalar tedarikçisi olarak 2006 yılından bu yana yüksek kaliteli ve güvenilir fiber optik kablo grupları sunmaktadır. Tam donanımlı üretim tesislerimiz, laboratuvarlarımız ve uzun yıllardır fiber optikte vadeli uzmanlık, en üst düzeyde güvenilirliği sağlayan birinci sınıf bir fiber optik uygulama portföyü üretebiliyoruz. Bu nedenle, ana önceliklerden biri, üretim yeteneklerinin devam eden genişlemesi ve ilerlemesidir.

Data Center Çözümleri Üreticisi

Geleceğe hazır fiber optik Data Center ekipmanlarının Türk üreticisi olan SAMM Teknoloji, UHD ultra yüksek yoğunluklu MTP/MPO panelleri ve kasetleri, modüler HD paneller ve kablo kanletleri üretmektedir. SAMM Teknoloji, mega Data Center'lerine olan ihtiyacı artıran Bulut Bilişimin hızla yaygınlaşmasına da ayak uydurmuştur. SAMM, yüksek veri depolama yoğunluğu, veri trafiği ve veri güvenliği ile tüm yapılara uygun Veri Merkezi çözümleri ve ürünleri sunmaktadır.

Güvenli Alışveriş
Hızlı Kargo
Kolay İade
Taksitli Ödeme

hakkımızda

Adres

Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) İhsandede Cd. 800. Sok No: 802, 41400 Gebze-Kocaeli, Türkiye

Telefon

444 1 726

E-posta

Türkiye'den Yurtiçi Talepler İçin


Yurtdışından Gelen Talepler İçin

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.